Basketball Season 2015-2016

Αναζήτηση στο blog

Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2009

Εξ Αναβολής - 12η Αγωνιστική Πρωτάθλημα Β' Κορασίδων 2ος Όμιλος Α' Φάση

Σε εξ αναβολής αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο ανοιχτό γήπεδο της Άμιλλας, οι κορασίδες μας αντιμετώπισαν την ομάδα του Άρη Πετρούπολης. Μετά από ένα πάρα πολύ ενδιαφέρων αγώνα η ομάδα μας έχασε στην παράταση με 30-34(κανονική διάρκεια 30-30), πραγματοποιώντας όμως πάρα πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο όπου με 4 διαδοχικά τρίποντα κατάφεραν και έφεραν το ματς στα ίσια!!! Στην παράταση όμως δεν τα κατάφεραν και μετά την αποβολή της Τσεκουρλούκη με 5 φάουλ, υπέκυψαν φυσιολογικά. Συγχαρητήρια στα κορίτσια της ομάδας μας για την εμφάνισή τους και την προσπάθειά τους!! Συγχαρητήρια και στην ομάδα του Άρη για την νίκη τους και καλή συνέχεια στην πορεία τους!

Τα δεκάλεπτα: 8-7, 13-17(ημίχ.), 16-26, 30-30(κανονική διάρκεια), 30-34(παράταση).

Άμιλλα (Περσίτσας): Καρούση 5(1), Γεροντάκη, Καρακίτσου Χ. 11(3), Πέτσα 8, Καρακίτσου Α., Τσεκουρλούκη 6, Στενού.

Άρης Πετρούπολης (Αγγέλη): Ρεβελά 2, Κλειδέρη 4, Δρακωνάκη 21, Μπαράκου 6, Αμίτση, Γαλατά 1, Μανωλάκου.