Basketball Season 2015-2016

Αναζήτηση στο blog

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Άμιλλα Περιστερίου - Ακαδημία 2008 44-33. Β' ΕΣΚΑ Γυναικών - 16η Αγωνιστική.

Νέα νίκη για την ομάδα των γυναικών μας, απόψε στο κλειστό του Μπουρναζίου, με αντίπαλο την ομάδα της Ακαδημίας 2008, με 44-33!!
Η ομάδα μας επικράτησε σχετικά εύκολα, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, που έκλεισε με 29-14!! Στην συνέχεια όμως επήλθε μία σχετική χαλάρωση, με αποτέλεσμα η ομάδα της Ακαδημίας να ανέβει και να προσπαθήσει να μειώσει την έκταση του σκορ, δίχως όμως κάτι παραπάνω.

Τα κορίτσια της Άμιλλας μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και έδειξαν από την αρχή πως δεν είχαν όρεξη για στραβοπατήματα σήμερα!! Έτσι η πρώτη περίοδος έκλεισε με 15-5 και το ημίχρονο με 29-14, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω!!
Από και πέρα όμως έπεσε η απόδοσή μας, με συνέπεια τα κορίτσια μας να κάνουν ένα πολύ μέτριο δεύτερο ημίχρονο. Η πάντα μαχητική ομάδα της Ακαδημίας 2008, προσπάθησε να μειώσει και τα κατάφερε μέχρι ένα βαθμό!!
Συγχαρητήρια στα κορίτσια της Ακαδημίας για την μαχητικότητά τους!! Ελπίζουμε η λήξη του πρωταθλήματος να τους βρει να έχουν εκπληρώσει τους στόχους που έχουν θέσει!!
Συγχαρητήρια και στα κορίτσια μας για την νίκη τους!! Κρατάμε στα θετικά την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου και θα δουλέψουμε πάνω στα λάθη μας, ώστε να παρουσιαστούμε ακόμα πιο έτοιμοι για την επόμενη αγωνιστική!!
Επόμενος αντίπαλος η ομάδα των Κουκουβάουνων στο κλειστό της Μεταμόρφωσης!

Τα δεκάλεπτα: 15-5, 29-14(ημίχ.), 36-21, 44-33.

ΑΜΙΛΛΑ(Περσίτσας): Αυγέρη 8, Στρατικοπούλου, Καρούση, Ντόντη, Τουρκαμπή 4, Τζώρτζη 2, Γουναρά 17(2), Πλεμμένου 4, Ξυράφη, Καούνη 4, Σταυροπούλου, Λαμπροπούλου 5.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008(Σπανός): Χρυσοχόου 10, Ζωγραφάκη 1, Ιωάννου 3(1), Κάβουρα 7, Ζαχαριάδη 2, Αδαμάκου 8, Λάππα 1, Αναγνωστοπούλου 1, Θεοδωράκη.