Basketball Season 2015-2016

Αναζήτηση στο blog

Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2010

Κύπελλο ΕΣΚΑ 2010-2011 Α'Φάση

Μέρα κυπέλλου η χθεσινή, με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει στο κλειστό της Ανθούπολης την ομάδα του Προμηθέα! Ο αγώνας αυτός ήταν ο πρώτος επίσημος για την νέα αγωνιστική περίοδο και για τις 2 ομάδες και ήταν μία πρώτη ευκαιρία για "επίσημα" συμπεράσματα, μία πρώτη αγωνιστική "γεύση"!!!

Στα καθαρά αγωνιστικά, η ομάδα μας μπήκε χαλαρά και χωρίς συγκέντρωση στο 1ο δεκάλεπτο, επιτρέποντας στην ομάδα του Προμηθέα να πάρει γρήγορα μία διαφορά 10 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο τα κορίτσια ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να κλείσουν την διαφορά στο καλάθι, όμως μερικές κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση στα τελευταία 2' άνοιξαν και πάλι την διαφορά στους 9 πόντους.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Προμηθέα συντηρούσε σταθερά μία διαφορά 8-10 πόντους, με καμία από τις 2 ομάδες να μην μπορούν, είτε να αυξήσουν την διαφορά, είτε να την μειώσουν! Στο τέλος του παιχνιδιού κάποια παιδικά λάθη επέτρεψαν στον Προμηθέα να ανοίξει την διαφορά στο μέγιστό της και στο τελικό 34-49.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Προμηθέα για μία δίκαιη νίκη και καλή συνέχεια σε πρωτάθλημα και κύπελλο! Εμείς χρειαζόμαστε ακόμα δουλειά, ώστε να διορθωθούν οι όποιες αδυναμίες και να παρουσιαστούμε πιο έτοιμοι την επόμενη Κυριακή, στην έναρξη του πρωταθλήματος!!

Τα δεκάλεπτα: 3-14, 14-23(ημίχ.), 26-36, 35-49.