Basketball Season 2015-2016

Αναζήτηση στο blog

Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013

Μ.Ε.Ν. Ιλίου - Αχαρνής Λ.Φ.Μ. 43-40 - Γ' ΕΣΚΑ Γυναικών - 1ος Όμιλος - 5η Αγωνιστική

Μετά το ΡΕΠΟ που είχε η ομάδα της ΜΕΝ Ιλίου την 4η αγωνιστική, επέστρεψε την περασμένη Τετάρτη στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ' ΕΣΚΑ των γυναικών και για τον 1ο όμιλο, αγωνιζόμενη εντός έδρας, απέναντι στην ομάδα των Αχαρνής!
Έγινε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι, με την ομάδα της ΜΕΝ να επικρατεί κατά κράτος στο πρώτο ημίχρονο, ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα και προηγούμενη στο ημίχρονο με 28-15. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα της ΜΕΝ έδειξε να χαλαρώνει κάτι που δεν άφησε ανεκμετάλλευτο η ομάδα των Αχαρνής! Έτσι οι φιλοξενούμενες με όπλο τους το πάθος και την ένταση που έβγαλαν μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου, κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και να αγχώσουν τις γηπεδούχες, που έφτασαν σε μία αγχωτική νίκη με 43-40!!
Συγχαρητήρια στην ομάδα και τα κορίτσια της ΜΕΝ Ιλίου για την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου και για την νίκη!! Αν καταφέρουν να διατηρήσουν την ίδια απόδοση για 40', θα μπορέσουν να πετύχουν πολλά πράγματα στην διάρκεια στης χρονιάς!!
Συγχαρητήρια και στην ομάδα των Αχαρνής για την πολύ καλή εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου!! Σταδιακά κάθε χρόνο δείχνουν να ανεβαίνουν επίπεδο και να γίνονται όλο και πιο ανταγωνιστικοί!! Καλή συνέχεια!!
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της ΜΕΝ Ιλίου το τοπικό ντέρμπι απέναντι στην ομάδα του ΑΟΝ Παλατιανής, την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου!!

Τα δεκάλεπτα: 15-6, 28-15(ημίχ.), 34-22, 43-40.

ΜΕΝ Ιλίου(Περσίτσας): Γιοβάνη 7, Τζώρτζη 9(1), Τσοδούλου, Αποστολοπούλου, Σχίζα Δ. 9(1), Λαμπροπούλου 4, Μαστρογιαννοπούλου 2, Γαλανοπούλου 3(1), Ακράτου 2, Δεληγιάννη 2, Σχίζα Ι. 3, Γούναρη 2.

Αχαρνής ΛΦΜ(Γκούμας): Ποτουρίδου, Σταυροπούλου 1, Πελέκα 2, Πολιτίδου 7(1), Μπίστα, Αντώνη 7(1), Καρυοφιλίδου, Πλεμμένου 8, Τσιάτου 2, Παπαβασιλείου 1, Λυρίτση 6, Γιαννίτσου 6.