Basketball Season 2015-2016

Αναζήτηση στο blog

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

3η Αγωνιστική Β' ΕΣΚΑ Γυναικών 2010-2011 - Άμιλλα Περιστερίου-Α.Ο. Αγ.Νικόλαος Παλλήνης

Τρίτη και... καλή ήταν η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών για την ομάδα μας, καθώς τα κορίτσια πήραν το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς!!! Η ομάδα μας, στον εντός έδρας αγώνα της απέναντι στην ομάδα του Αγ.Νικόλαου της Παλλήνης, επικράτησε με σκορ 53-32 και πέτυχε την πρώτη της νίκη για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο!! Τα κορίτσια μας μετά από ένα πολύ μέτριο πρώτο δεκάλεπτο, πήραν μπρος και κατά διαστήματα έβγαλαν όμορφες φάσεις!

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν αποφασιστικά και έδειξαν πως αυτήν η νίκη θα χανόταν πολύ δύσκολα!! Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες μας που έδειξαν πως βρίσκονται σε διαρκή αγωνιστική άνοδο, όμως πρέπει αυτή η νίκη να έχει και συνέχεια με καλύτερες ακόμα εμφανίσεις και... πολλές ακόμα νίκες! Συγχαρητήρια και στην ομάδα του Αγ.Νικόλαου για την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στον "μαραθώνιο" της Β' ΕΣΚΑ!

Τα δεκάλεπτα: 10-11, 26-20(ημίχ.), 41-26, 53-32.

Άμιλλα(Περσίτσας): Αυγέρη 2, Κερπέ, Μουρτετζίκογλου 2, Τουρκαμπή 11(1), Τζώρτζη 13(1), Γουναρά 11(1), Πλεμμένου 6, Παππά, Σταυροπούλου 3, Στρατικοπούλου 2, Μυλωνά 3, Πέτσα.

Αγ.Νικόλαος(Τελάκης): Αγγελοπούλου Ε. 2, Μπενέτου 3, Αγγελοπούλου Γ. 4, Παλαγιάν, Σάλλα, Μπακαλάκη 7, Σαμωνά 3, Μαυρουδή 7, Παπαϊωάννου 6, Κουλοχέρη, Καραμίχα, Κατάκη.