Αναζήτηση στο blog

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

8η Αγωνιστική Β' ΕΣΚΑ Γυναικών * ΑΟ Νήαρ Ηστ - Άμιλλα Περιστερίου

*Αντιγραφή από το site της Νήαρ-Ηστ.

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, σήμερα στο κλειστό της Νήαρ η ομάδα μας επικράτησε της Άμιλλας Περιστερίου με σκορ 54-41, πετυχαίνοντας τη δεύτερη στη σειρά νίκη της στο πρωτάθλημα !

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά και παίζοντας ικανοποιητικά στο πρώτο μισό του πρώτου δεκαλέπτου προηγήθηκε με 8-3, στη συνέχεια η Αμιλλα ισορρόπησε, μείωσε τη διαφορά και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 8-7. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ νευρική και άστοχη, η Αμιλλα ήταν καλύτερη και πήρε μία διαφορά 6 πόντων κλείνοντας το ημίχρονο 16-22.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πολύ καλή, μαχητική κάτω από τα καλάθια, αρκετά πιό εύστοχη βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση από αρκετές παίκτριες κι έτσι επικράτησε πλήρως της Άμιλλας. Με επιμέρους σκορ 19-9 και 19-10 το τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο αντίστοιχα κι έχοντας 4 παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων, πήρε δίκαια και άξια τελικά τη νίκη με 54-41 !

Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τη νίκη της και την πολύ καλή εικόνα του 2ου ημιχρόνου !

Συγχαρητήρια και στην ομάδα της Άμιλλας για τον καλό και καθαρό αγώνα τους και καλή συνέχεια !

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Διαιτητές: Συρίγος, Γκότσης

Δεκάλεπτα: 8-7, 16-22, 35-31, 54-41

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
(Καλαμάρας): Σιδεράκη 11, Κεχαγιά, Ζιαζοπούλου, Μούντζια, Παππά, Τσικουδή 11, Μπότση 10, Στρατηγού 4(1), Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Σουλέ 2, Ρουμελιώτη 16(1).

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
(Περσίτσας): Αυγέρη 2, Δάβαρη 4, Πέτσα 2, Μουρτετζικόγλου 1, Τουρκαμπή 3(1), Τζώρτζη 10, Γουναρά 4, Πλεμμένου 7(1), Παππά, Κερπέ, Μυλωνά, Στρατικοπούλου 8.

Πολλά μπράβο στην ομάδα της Νήαρ-Ηστ για την νίκη τους, την μαχητικότητά τους, την διάθεση για να παίξουν μπάσκετ και για το γεγονός πως δεν παρατάνε κανένα ματς, τα παλεύουν όλα μέχρι το τέλος... με όσες δυνάμεις έχουν!! Αυτό τους απέφερε τις 2 συνεχόμενες νίκες τους και τους ευχόμαστε να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό!!